74 844 35 03, 574 956 669 centrum@gcbk.pl

To już prawie koniec akademickiego roku, ale o sezonie ogórkowym nie ma mowy.

W naszym UTW i Klubie Seniora jak zwykle aktywnie

Tym razem zajęcia wyjazdowe i wyprawa do Bolesławca – stolicy polskiej ceramiki.

Na początek trochę historii i zwiedzania. Muzeum Ceramiki w Bolesławcu w pałacu hrabiego Eduarda von Pücklera – zachwycające i godne polecenia (podziękowania dla przewodniczki, Pani Sylwii, która z pasją opowiedziała nam o historii Bolesławca oraz słynnej bolesławieckiej ceramice).

A potem twórcze szaleństwo i Żywe Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Było stempelkowanie, malowanie i mnóstwo dobrej zabawy. Okazało się, że w każdym z nas drzemie artystyczna dusza – a niektóre talenty wręcz domagają się własnej wystawy

A na koniec mały chillout, lody, kawka i… zakupy…

Wiadomo, obok tych wszystkich pięknych kubków, misek i talerzy trudno przejść obojętnie. Niektórzy wrócili z naprawdę pokaźnymi zdobyczami.

Za organizację tej fantastycznej wycieczki serdecznie dziękujemy Monika Jakubowska (kierownik Klubu Seniora) , Magda Tajduś (kierownik GOPS) oraz całemu zespołowi GCBK!.

Marcel-Bus Wynajem Autokarów – również piękne dzięki za komfortową, bezpieczną jazdę.

Było super, dlatego już nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych wyjazdów!