Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Stare Bogaczowice do udziału w językowej zabawie!
Każdy uczestnik pisze tekst anonimowo (karty są kodowane), a do publicznej wiadomości podawane są tylko 3 najwyższe wyniki. Jak co roku, w opracowaniu i sprawdzeniu dyktanda pomogą polonistki ze Szkoły Podstawowej Stare Bogaczowice – Radosława Stramel – Świteńka, Jadwiga Harmak i Dorota Deja oraz polonistka ,mieszkanka Starych Bogaczowic, Małgorzata Leszczyńska. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody m.in. oryginalne pióro Parkera, artykuły piśmiennicze oraz puchary.
Regulamin „VII Dyktanda Gminnego o pióro Wójta Gminy Stare Bogaczowice”
23 lutego 2018 godz. 17.00
- Organizator:
– Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach
- Współorganizator:
– Zespół Szkół Stare Bogaczowice
– Konkurs ogłoszony jest pod patronatem Wójta Gminy Stare Bogaczowice
III. Zasady uczestnictwa:
- Celem konkursu jest popularyzowanie kultury języka polskiego oraz uświadamianie ważności ciągłej edukacji w życiu człowieka, integracja mieszkańców gminy Stare Bogaczowice.
- Konkurs jest organizowany w ramach „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego” .
- Dyktando oraz potyczki językowe przygotują poloniści z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach.
- Uczestnicy piszą dyktando wszyscy razem, w jednym czasie, oceniani będą natomiast w kategoriach:
– osoby dorosłe punktacja indywidualna – zostanie wyłoniony „Mistrz Ortografii” oraz dwóch wicemistrzów
– sołectwo składające się z 3 osób – punktacja grupowa –zostaną wyłonione 1,2 i 3 miejsca – w drużynie może brać udział tylko jedna osoba która nie ukończyła 18 lat
– grupa pozakonkursowa ( pracownicy UG, ZS, organizacji pozarządowych, radni, UTW, goście spoza gminy itp. )
Po napisaniu dyktanda zostaną przeprowadzone potyczki grupowe, z których punktację doliczy się do wyniku końcowego sołectw.
W dyktandzie może wziąć maksymalnie 40 osób ( pod uwagę będzie brana kolejność zgłoszeń ).
- Stopień trudności dla każdej kategorii jest taki sam.
- Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa, osobiście, telefonicznie lub meilowo ( tel. 748443503, centrumstbog@op.pl ).
- Termin zgłaszania mija 23.02.2018 r.
- Osoby z wykształceniem pedagogicznym oraz studenci polonistyki mogą być uczestnikami tylko w kategorii poza konkursem, jeśli reprezentują daną organizację.
- Przebieg konkursu:
- VI Dyktando Gminne odbędzie się 23 lutego 2018 .r o godz. 17.00 na sali konferencyjnej w Gminnym Centrum Biblioteczno – Kulturalnym w Starych Bogaczowicach .
- Rejestracja uczestników Dyktanda rozpocznie się pół godziny przed rozpoczęciem pisania dyktanda.
- Podczas pisania tekstu nie wolno korzystać z żadnych pomocy naukowych, porozumiewać się z innymi uczestnikami, opuszczać sali przed zebraniem prac, korzystać z wszelkich urządzeń elektronicznych oraz słowników.
- Dyktowany tekst należy pisać wyraźnie i starannie, ewentualne błędy należy przekreślić i napisać obok cały wyraz poprawnie, nie wolno pisać drukowanymi literami.
- Ocenie podlega zarówno ortografia, jak i interpunkcja.
- Za poprawnie napisane dyktando uczestnik otrzymuje 200 punktów: za każdy błąd ortograficzny odejmowane są 2 punkty, za błędy interpunkcyjne i literówki minus 1 punkt. Do wyniku końcowego w kategorii grupowej zostaną doliczone punkty za „potyczki językowe”.
- Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w tym samym dniu po przerwie i sprawdzeniu prac konkursowych ( przewidziano poczęstunek oraz przerywnik artystyczny ).
- Nagrody:
- Zakup nagród dla uczestników finansowany jest przez Radę Gminy Stare Bogaczowice ze środków publicznych na działalność kulturalną. Nagrody ufundowali także Bank BGŻ BNP PARIBAS.
- Zakup pióra dla Mistrza Ortografii ufunduje Wójt Gminy Stare Bogaczowice .
Wszelkich informacji na temat dyktanda udziela: Agnieszka Lechowicz pod nr. tel. 748443503.
Prace uczestników po ogłoszeniu wyników dyktanda pozostają w posiadaniu organizatorów.